Haber

Mücella Yapıcı’dan işkence protestosu: Hastaneye gitmeme kararı aldı

8 Haziran’da Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ni ziyaret eden İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Başkanı Eren Keskin, cezaevindeki hasta tutsakların durumu ve uygulamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gezi davası kapsamında tutuklu bulunan TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı’yı ziyaret eden Keskin, Yapıcı’nın maruz kaldığı hak ihlallerini anlattı. MA’nın haberine göreYapıcı’nın hastaneye götürülürken kollarının sımsıkı kelepçeli olduğuna dikkat çeken Keskin, hastaneye her götürüldüğünde morluklar yaşadığını söyledi.

Keskin dedi ki:

“Bu nedenle Mücella Yapan artık hastaneye gitmeme kararı aldı. Bu insanların dışarıdaki insanlardan daha güçlü olduğuna bir kez daha şahit olduk. Siyasi tespitleri bunun göstergesiydi. Gezici tutuklular, büyük bir adaletsizlik ve hukukun intikam aracı olarak kullanılması sonucu cezaevindeler. Mücella Yapan bugün bir kez daha dile getirdi. 2015 yılında aldıkları cezadan beraat ettiklerini ancak aynı gerekçeyle ikinci kez yargılandıklarını ve ceza aldıklarını söyledi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu