Haber

2024’te takdir almak için ortalama süre ne kadar olmalı? Tanınmak için kaç ortalama gerekir?

2024’te takdir almak için ortalama süre ne kadar olmalı? Bu soru başta öğrenciler ve veliler olmak üzere pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Karen dönemi yaklaşırken öğrenciler not ortalamaları ve puanlarının ayrıntılarını, teşekkür ve teşekkür belgeleriyle ilgili durumlarını araştırdılar. Peki 2024’te Takdir alabilmek için ortalama ne olmalı? Tanınmak için kaç ortalama gerekir?

2024’TE DEĞERLENDİRİLMEK İÇİN ORTALAMA NE OLMALI?

Mazeretsiz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen ve tüm derslerden başarılı olan öğrencinin, Teşekkür Belgesi alabilmesi için derslerdeki başarısının yanı sıra ortalama notunun 85.00 ve üzerinde olması gerekmektedir. Genel not ortalamasının 70.00 ile 84.99 arasında olması durumunda öğrenci Teşekkür Belgesi almaya hak kazanır.

1 DERSTEN BAŞARISIZ OLDUĞUMDA BELGE ALABİLİR MİYİM?

İlkokul ve lisede herhangi bir dersten başarısız olursanız takdir veya takdir belgesi alamazsınız. Yani bir dersten başarısız olup diğer derslerden başarılı olan öğrenci maalesef belge alamamaktadır. Diyelim ki karnede biri 1, diğerleri 5. Bu durumda o öğrenciye teşekkür veya takdir belgesi alamıyor.

Öğrencinin herhangi bir derste genel not ortalamasının altına düşmesi durumunda o ders başarısız sayılır. Bir dersten başarısız olmanız durumunda Takdir veya Teşekkür belgesi alamazsınız. Tekrar 2, 3, 4, 5 deste kalırsa öğrenci başarısız sayılır ve Teşekkür veya Teşekkür Belgesi alamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu